Nathalie'nin Mutfak Hikayeleri

Nathalie'nin Mutfak Hikayeleri

Üretip paylaşmaya başlayınca yaşadığınız en güzel deneyimlerden biri sizi heyecanlandıran projelere dahil olmak ve güzel insanlarla tanışmak oluyor. 

Yemek fotoğrafçılığı ile uğraştığım için bir yemek ve prop stilisti olan Selin Bağçacı'yı ismen biliyor, sosyal medyadan takip ediyordum ama onun Kiana severlerden olduğunu bilmiyordum. 2019 sonbaharında Selin'den bir mesaj geldi, Nathalie Suda'nın çıkaracağı yeni yemek kitabının stylinglerinde Kiana ürünlerini kullanmak istediğinden bahsediyordu. Bir Beyaz Fırın hayranı olarak büyük bir mutlulukla projeye dahil oldum.

Selin bir stilist bakış açısıyla tarifleri öne çıkaracak çok farklı renkler seçti, çoğunu ürünlerim üzerinde ilk defa denediğim bu renklerin bazıları hiç tahmin etmeyeceğim kadar güzel sonuç verdi. Kasım ayında ürünleri teslim ettim ve heyecanlı bekleyişe geçtim.

Pandemi pek çok projeye etki ettiği gibi, kitabın doğumunu da biraz geciktirdi. Belki de proje rafa kaldırıldı diye düşünürken, 2021 sonunda Remzi Kitabevi'nden çıktığı müjdesini aldım. Kitapçıya koşup kitabın sayfalarını nasıl çevirdiğim dün gibi aklımda, uykuya yatan heyecanım 2 sene üzerine yeniden canlanmıştı. Hem gururlanmış, hem de Kiana adına çok güzel bir anı bıraktığımı fark etmiştim.

Buna vesile olan sevgili Nathalie Suda'ya, Selin Bağçacı'ya ve güzel fotoğrafları için Umut Töre'ye çok teşekkür ederim.