Merhaba!

Çocukluğuma dair zihnimde kalan en canlı hatıralarda anneannemin yaptığı lezzetli yemekler ve o yemeklere eşlik eden güzel sofralar vardır. Özenle hazırlanan bu sofralar; sadece karnımızı doyuran yemeklerin değil, ruhumuzu doyuran uzun sohbetlerin, sevdiklerimizle birlikte geçen kıymetli zamanın da ev sahibiydi ve sofrayı süslemek, detayları üzerine kafa yormak en keyif aldığım şeydi. İşte bu yüzden seramikle tanıştığımda kalbimden ilk sofra geçti.

2016 yılında ürün ve yemek fotoğrafçılığı yapmak üzere kurumsal çalışma hayatımı bıraktığımda, fotoğraflarımda kullanabileceğim tabaklar yapmak arzusuyla bir kursa başladım. Haftada bir gün, sonra iki gün derken ruhuma ve hayatıma daha derinden nüfuz etmeye başlayan seramik, hiç aklımda yokken çevremdekilerin yoğun ilgisi üzerine keyif aldığım bir işe dönüştü. 

Lazca’da "toprak-dünya" anlamına gelen KIANA hem bu serüveni başlatan seramiğin özünü, hem de gözümün görmeyi, elimin dokunmayı sevdiği objelerle kurmayı hayal ettiğim yeni evrenimi temsil ediyor.

Dilerim ki, ürünlerim hızla akan hayatlarınızda keyifli molalar verip, size iyi geleni hatırlamanıza ve onu hayatınıza daha çok katmanıza ilham olur.

Sevgiyle,

Sezen Enderoğlu